Title | Last Days (120s) |
Agency | Crispin Porter + Bogusky |
Campaign | Last Days |
Advertiser | Proximo Spirits |
Brand | Jose Cuervo |
Date of First Broadcast/Publication | 2017 / 3 |
Business Sector | Spirits, Fortified Wines |
Media Type | Television |
Length | |
Production Company | Rattling Stick |
Chief Creative Officer | Kevin Jones |
Creative Director | Paddy Fraser |
Associate Creative Director / Art Director | Jeff Dryer |
Associate Creative Director/Art Director | Andrew Jasperson |
Executive Integrated Producer | Aymi Beltramo |
Integrated Producer | Jennifer Malki |
VP/Director of Business Affairs | Rebecca Williams |
Business Affairs Manager | Joanna Lee |
Business Affairs Manager | Taylor Tsuji |
Managing Director | Ryan Skubic |
Managing Director | Ivan Perez-Armendariz |
Account Director | Tobey Bennett |
Account Supervisor | Nina Rushing |
Account Manager | Ana Boyadjian |
Executive Strategy Director | Benny Thomas |
Associate Strategy Director | Melissa Cabral |
Project Manager | Jade Whitford |
Director | Ringan Ledwidge |
Director of Photography (DOP) | Adam Arkapaw |
Line Producer | Greg Haggart |
Executive Producer | Joe Biggins |
Executive Producer | Jeff Shupe |
Head of Production | Richard McIntosh |
Editing Company | Work Editorial |
Editor | Rich Orrik |
Assistant Editor | Ben Foushee |
Editorial Producer | Brandee Probasco |
Editorial Executive Producer | Marlo Baird |
Special Effects / VFX | Electric Theatre Collective |
Post-production Producer | Louisa Cartwright |
Post-production Producer | Post Line Producer |
Post Creative Director / TD | Daniel Marum |
Shoot Supervisor | James Sindle |
Shoot Supervisor | Remi Dessinges |
Shoot Supervisor | Tommy Smith |
Post Concept / DMP | Jamie O |
Post Concept / DMP | Mark Sullivan |
2D Lead | Tommy Smith |
Flame Artist | Adam Watson |
Flame Artist | Fefo Desouza |
Flame Artist | Gretchen Capatan |
Nuke | Kevin Jones |
Nuke | Dave Damant |
Nuke | Brendan Smith |
Nuke | Joseph Zaki |
Nuke | Krystal Chinn |
Mix Company | Lime Studios |
Audio Engineer | Mark Meyuhas |
Sound Engineer | Peter Lapinski |
Music Company / Composer | Beacon Street Studios |
Telecine | Company 3 |
Colorist | Tom Poole |
Telecine | Claire Movsho |