Title | Sleeping Beauty |
Agency | MullenLowe UK |
Campaign | Princesses on Periods |
Advertiser | Bayer |
Brand | Dorival |
Posted | April 2024 |
Business Sector | Health & Pharmaceutical Products |
Media Type | Television |
Length | |
Client Partner | Rebecca Harrison |
Creative Director | Bronwyn Sweeney |
Creative Director | Loren Cook |
Creative Director | Lindsei Barros |
Creative Director | Tanya Wilson |
Executive Director | Jonny Gadd |
Strategy Director | Diana Lopes |
Producer | Kelly Barker |
Group Creative Director | Enrique Camacho |
Copywriter | Sebastián Suárez Gnecco |
Global Business Lead | Will Dixon |
Strategist | AJ Morris |
Chief Production Officer | Nick Price |
Production | Big Studios |
Director | Tiago Marcondes |
Project Manager | Marina Plink |
Animation Director | Alex Ferreira Simões |
Assistant Director | Lucas Barbosa |
Technical Director | Anderson Virino |
Coordinator | Daniel Barbieri |
Coordinator | Isa De Nicola |
Storyboard | Martim Chiarella |
Concept Art | André Zendron |
Modeling Lead | Eric Pereira |
CG Modelling | Gabriel Neris |
CG Modelling | Lucas Gallo |
Modeling Lead | Gabriel Cruz |
Modeling Lead | Vitor Semeghini |
CG Texturing Artist | Kayque Deleon |
CG Texturing Artist | Igor Lapa |
CG Texturing Artist | Lucas Gallo |
Rigging | Danilo Pinheiros |
Chief Strategy Officer | Ayesha Walawalkar |
Rendering | Anderson Virino |
Composition | Alexandre Trevisan |
Rendering | Igor Lapa |
Rendering | Kayque Deleon |
Composition | Fabio Urzedo |
Animation | Alex Ferreira Simões |
Animation | Lucas Barbosa |
Animation | Daniel Ferretti |
Animation | Daniel Ueno |
Animation | Beatriz Ramos |
Animation | Marcos Elias |
Animation | André Ventura |
Animation | Victor Souza |
Animation | Camila Xavier Fazolin |
Animation | Daniele Vieira |
Animation | Felipe Carpinetti |
Animation | Guilherme Olivato |
Animation | Gabriel Kotaro |
Editor | Junior Trein |
Motion Graphics | Thais Falconi |
Editor | Marcos Alencar |
Additional Motion Graphics | Anderson Virino |
VFX PRODUCTION | Miracle Films |
SFX Supervisor | Vinícius Abdala |
VFX Artist | Xan Yamamoto |
VFX Artist | Lucas Girotto |
Music/Sound Production | Jamute |
Music Producer | James Feeler |
Music Producer | Marcos Vaz |
Music Producer | Luciano Nunes |
Executive Producer | Hingrit Nitsche |
Executive Producer | Kiki Eisenbraun |
Sound Engineer | Otávio Bertolo |
Sound Engineer | Marcelo Filho |
Production Coordinator | Julianna Zuppo |
Production Coordinator | Leticia Nunes |